Sonbahar Kış Makyajı Nasıl Olur

Yağmurlu havaların, soğuk kış günlerinin yaklaştığı şu günlerde kadınları bir telaş aldı bile. Kıyafetlerdeki değişimle birlikte baştan sona değişen alanlardan biri de makyaj dünyası oluyor. Ne giyeceğine karar vermeye çalışan bayanların güzelliklerine güzellik katacak olan detaylardan olan makyaj konusunda sonbahar kış aylarının sert soğuklarına karşı oldukça yumuşak bir hava esiyor. Eskiden olduğu gibi birbiri ile uyumlu renklerin bir araya geldiği ya da kıyafetlerle uyumlu olması gereken makyajlar artık kullanılmıyor. Son zamanların gözdesi ise mümkün olduğunca doğal görünmeyi sağlayan makyajlar. Sizlerde sonbahar kış makyajı yaparak hazırlıklara başlamak isterseniz işte birkaç ipucu…

Uncolored Modasında Şeftali Ve Kırmızı Tonlar…

Sıfır renk ve her zaman doğal görünmek olarak tanıdığımız uncolored modası sonbahar kış döneminde de geçerliliğini koruyor. Güzel ve pürüzsüz bir yüz hattına sahip olmak için sadece basit birkaç tonun kullanıldığı bu stilin etkilerini 2016 yılında da görmeye devam edeceğiz. Ayrıca sıfır renk kuralına biraz renk katıp şeftali tonlarını da makyajımıza ekleyebileceğiz.Sonbahar kış makyajı yaparken sizlerde tatlı renkler diyeceğimiz şeftali tonlarını makyajınıza dâhil edebilirsiniz.

Naturel Tonlarda Makyaj Denemesi

Doğallıktan vazgeçmeden harika bir sonbahar kış makyajı yapmak istiyorsanız cildinizi doğal bir görüntüye kavuşturmanız gerekir. Bunun için biraz fondöten kullanarak cildinizi pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Daha sonra göz kapaklarınıza varla yok arası şeftali tonlarda fondöten kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza da natürel tonlardan bir ruj seçebilirsiniz. Kirpikleriniz için açık renk maskara uygulayarak daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.